Yenileniyor
  • Adana
  • Adıyaman
  • Afyon
  • Ağrı
  • Amasya
  • Ankara
  • Antalya
  • Artvin
  • Aydın
  • Balıkesir
  • Bilecik
  • Bingöl
  • Bitlis
  • Bolu
  • Burdur
  • Bursa
  • Çanakkale
  • Çankırı
  • Çorum
  • Denizli
  • Diyarbakır
  • Edirne
  • Elazığ
  • Erzincan
  • Erzurum
  • Eskişehir
  • Gaziantep
  • Giresun
  • Gümüşhane
  • Hakkari
  • Hatay
  • Isparta
  • Mersin
  • İstanbul
  • İzmir
  • Kars
  • Kastamonu
  • Kayseri
  • Kırklareli
  • Kırşehir
  • Kocaeli
  • Konya
  • Kütahya
  • Malatya
  • Manisa
  • K.Maraş
  • Mardin
  • Muğla
  • Muş
  • Nevşehir
  • Niğde
  • Ordu
  • Rize
  • Sakarya
  • Samsun
  • Siirt
  • Sinop
  • Sivas
  • Tekirdağ
  • Tokat
  • Trabzon
  • Tunceli
  • Şanlıurfa
  • Uşak
  • Van
  • Yozgat
  • Zonguldak
  • Aksaray
  • Bayburt
  • Karaman
  • Kırıkkale
  • Batman
  • Şırnak
  • Bartın
  • Ardahan
  • Iğdır
  • Yalova
  • Karabük
  • Kilis
  • Osmaniye
  • Düzce
%-1.13
BIST 1,552
%-0.04
Dolar 7.36
%-0.02
Euro 8.97
%-0.09
Altın 442.79

Türkiye Cimnastik Şampiyonası sona erdi

20 defa okundu kategorisinde, 01 Mar 2020 - 22:49 tarihinde yayınlandı
Türkiye Cimnastik Şampiyonası sona erdi

Türkiye Cimnastik Şampiyonası sona erdi

– Şampiyonda dereceye giren sporculara ödülleri verildi
– Kariyerinin son Türkiye Şampiyonası’nda barfiks aletinde birincilik elde eden Ümit Şamiloğlu duygu dolu anlar yaşadı

MERSİN (AA) – Mersin’de düzenlenen Türkiye Cimnastik Şampiyonası tamamlandı.

Türkiye genelinden 25 ilden 482 sporcunun katılımıyla Mersin Olimpik Cimnastik Salonu’nda 3 gün süren şampiyona, sona erdi.

Organizasyonda kariyerinin son Türkiye Şampiyonası’nda mücadele eden Ümit Şamiloğlu barfiks aletinde birinci oldu. 

Ümit Şamiloğlu, müsabakanın ardından sevinç gözyaşı dökerken, seyirciler uzun süre sporcuyu alkışladı. Ödül töreni sırasında Ümit Şamiloğlu, sporcular tarafından omuzlarda taşındı.

Artistik, ritmik, trampolin ve aerobik cimnastik branşlarında büyüklerde şampiyon olan sporcular şöyle:

 

– Artistik Cimnastik Erkekler

Barfiks: Ümit Şamiloğlu

Paralel – Kulplu Beygir: Ferhat Arıcan

Halka: Yunus Emre Gündoğdu

Yer: Mustafa Arca

Genel Tasnif: Abdelrahman Magdy Elgamal 

 

– Artistik Cimnastik Kadınlar 

Atlama-Asimetrik Paralel-Yer: Dilara Yurttaş

Denge: Cemre Kendirci

Genel Tasnif: Nazlı Savranbaşı

 

– Ritmik Cimnastik 

Çember-Kurdele: İrem Özgür

Top-Labut: Nilgün Sarıoğlu

Genel Tasnif: Nilgün Sarıoğlu 

Trambolin Cimnastik Kadınlar: Sude Aydın

Trambolin Cimnastik Erkekler: Gürkan Mutlu 

 

– Aerobik Cimnastik 

Büyükler Trio: Mehmet Utku Çırak, Nihatcan Gül, Nazlı Özgör

Büyükler Çift: Nihatcan Gül, Nazlı Özgör

Büyük Kadınlar: Ayşe Begüm Onbaşı 

Büyük Erkekler: Emir Erışık

Kaynak : Adana Post

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Avatar